27 września uczniowie klas III – VI mieli okazję spotkać się z młodymi sportowcami odnoszącymi sukcesy na arenie międzynarodowej. W naszej szkole gościli:

• p. Klaudia Maruszewska – MISTRZYNI ŚWIATA JUNIORÓW w rzucie oszczepem,
  • p. Andrzej Regin – dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy w pchnięciu kulą,
  • p. Henryk Michalski – trener wielu wybitnych zawodniczek w lekkiej atletyce.

Sportowcy podzielili się z uczniami swoimi doświadczeniami i wrażeniami z mistrzostw świata, zachęcali do uprawiania różnych dyscyplin sportu. Trener H. Michalski podkreślał, jak ważny jest sport w życiu młodego człowieka. Uczniowie otrzymali od gości pamiątkowe zdjęcia, kalendarzyki i plany lekcji oraz autografy.

Mamy nadzieję, że uczniowie „Jedynki” pójdą w ślady swoich starszych kolegów i ich pasją również stanie się sport.