Archiwum

9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 48 w Gdańsku odbył się III Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Święta się zbliżają, dzieci wierszem o nich opowiadają” adresowany do uczniów klas III.

         Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III e – Łucja Kowalczyk, przygotowana przez p. A. Jaskulską i p. K. Werra. Łucja, wystylizowana na góralkę, recytowała wiersz o tematyce bożonarodzeniowej oraz złożyła zabawne życzenia, wykorzystując gwarę podhalańską. Występ naszej uczennicy zachwycił jury, które doceniło pomysł nauczycieli i wykonanie Łucji, przyznając jej TYTUŁ LAUREATA. To wspaniałe osiągnięcie, zwłaszcza, że w konkursie na szczeblu wojewódzkim konkurencja była naprawdę duża.

         Występ został zaprezentowany społeczności szkolnej oraz szerszemu gronu widzów podczas jasełek wystawianych na Trzech Króli w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Ustce.

Gratulujemy Łucji i jej nauczycielom!