Archiwum

         W trosce o wychowanie patriotyczne i rozbudzanie poczucia dumy narodowej zachęcamy naszych uczniów do udziału w różnych akcjach o charakterze patriotycznym. Jedną z nich jest ogólnopolska kampania historyczna BohaterON – włącz historię. Jej cel stanowi aktywizacja dzieci i młodzieży do poznawania historii Polski i sylwetek bohaterów walk o stolicę w czasie powstania warszawskiego.

Zadaniem uczniów było wysłanie pocztówek z życzeniami do żyjących uczestników powstania warszawskiego i uhonorowanie ich w ten sposób oraz pokazanie, że ich legenda jest wciąż żywa i ważna dla młodego pokolenia Polaków. Koordynatorem akcji w naszej szkole był nauczyciel historii – p. K. Borysiewicz.

Za zaangażowanie w projekt BohaterON – włącz historię nasza szkoła otrzymała podziękowania od organizatorów kampanii. 

bohateron