Wolontariat

Nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele podzielili się radością wielkanocnego świętowania zakupując kartki świąteczne wykonane na tę okazję przez siostry zakonne.

Ogólnie zebraliśmy kwotę 315 złotych, które zostaną przekazane na potrzeby szkoły w Gatara w Burundii.

Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Termin akcji Góra Grosza Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku.

W BIEŻĄCYM ROKU SZKOLNYM KOLEJNY RAZ WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W AKCJI I ZEBRALIŚMY KWOTĘ 332,40 ZŁOTYCH

• Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
  • Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci
  • Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki z

Rada Rodziców przy SP1 w Ustce oraz nauczyciele i uczniowie otrzymali specjalne podziękowania od siostry Referentki Misyjnej Zgromadzenia Kanoniczek Ducha Świętego za zaangażowanie się w sprawy misji.

Siostry pracujące z dziećmi w Afryce dziękują za dar modlitwy i ofiary materialne, które są przeznaczone na wsparcie edukacji sierot i dzieci ubogich. W tym roku szkolnym na rzecz szkoły w Gatara przekazaliśmy kwotę 652 zł.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania tej sumy, składamy serdeczne podziękowania!

podziekowanie misje

Wspieramy misje

Aktywnie włączamy sie w obchody Tygodnia Misyjnego i wspieramy naszych afrykanskich kolegów ze szkoły w Katara -Burgundia.Sprzedajac wypieki naszych mam uzbieraliśmy 520 zł a kwotę te chcemy zwiększyć prowadząc sprzedaďż˝ź kartek świątecznych.

misje

Plastikowe nakrętki

Od 4 lat zbieramy plastikowe zakrętki na cel: "pomoc w rehabilitacji i fizykoterapii Jakuba Jankowskiego ze Świątkowa koło Bytowa".

plastikowe nakretki