Aktualności

Aktualności

Matematyka w naszej szkole cieszy się ogromnym powodzeniem. Dowodem na to jest liczny udział uczniów w konkursach matematycznych. W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2017 organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych wzięło udział 97 uczniów z klas II-VI.

Mamy już laureatów i wyróżnioych w konkursie. Są nimi:

KUBICJA HANNA IIa
KONIECZNY WITOLD IIb
RÓŻYCKA OLIWIA IIb
NIKODEMSKA NATALIA IId
STACHULA KRZYSZTOF IIIa
ŻYŁKA HANNA IIIa
ZARZYCKI PIOTR IIIc
WITKOWSKI ADAM IIIe
SIKORA SZYMON VIs
CUR KACPER Vs
KLEJNA OLA Vs
ZAJĄC NATALIA IVb

Szczególne osiągnięcie zdobyli:

MAZUR MACIEJ Vs - średnia nagroda
NIEMKOWICZ KAMIL Vs - duża nagroda


Gratulujemy uczniom i ich opiekunom: Pani Karinie Werra, Pani Stefanii Salachnie, Pani Pani Bożenie Petrykowskiej, Pani Iwonie Siemiaszko-Kaszuba, Pani Irenie Znajdek, Pani Marcie Malinowskiej, Pani Beacie Arcimowicz oraz Panu Krzysztofowi Woźniakowi.


Życzymy kolejnych sukcesów!

Dnia 28.03.2017r. nasi uczniowie wzięli udział w II edycji szkolnego konkursu matematycznego  „Potyczki Matematyczne” zorganizowanego przez nauczycieli matematyki p.Beatę Arcimowicz i p.Krzysztofa Woźniaka. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, rozbudzenie logicznego i twórczego myślenia, zachęcanie do pogłębiania wiedzy.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI:
-14 uczniów z klas 4,
-16 uczniów z klas 5,
-13 uczniów z klas 6.

Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie 5 zadań otwartych. Zadania dotyczyły tych dziedzin matematyki, z którymi uczniowie spotykają się w życiu codziennym.

Lista zwycięzców:

w kategorii klas czwartych:

1. miejsce Nikola Pikuła klasa IVs
2. miejsce Natalia Zając  klasa IVb
3. miejsce Magdalena Maciejuk klasa IVa

w kategorii klas piątych:

1. miejsce Kamil Niemkowicz klasa Vs
2. miejsce Iwo Miśkowiak  klasa Vb
3. miejsce Nikola Skrajewska klasa Va

w kategorii klas szóstych:

1. miejsce Dawid Marczyński klasa VIb
2. miejsce Adam Kułtoniak  klasa VIs
3. miejsce Arkadiusz Szewczyk klasa VIb

Gratulujemy uczniom i nauczycielom, życzymy kolejnych sukcesów.

W tym roku Święto Konstytucji uczciliśmy koncertem przybliżającym historię polskiej muzyki rozrywkowej, który odbył się 28 kwietnia.

Pomysłodawcą uroczystości był p. Janusz Werra, który wraz z p. Kariną Werra przygotował wokalistów oraz prezentację multimedialną poświęconą wykonawcom polskich przebojów. Nie zabrakło wśród nich Czesława Niemena, Maryli Rodowicz, Marka Grechuty czy zespołów Perfect lub Lombard. Nasi utalentowani uczniowie zmierzyli się z niebanalnym repertuarem wybitnych artystów polskiej sceny rozrywkowej i poradzili sobie znakomicie! Swoimi występami porwali publiczność, która bawiła się wspaniale i nuciła znane przeboje.

Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy znaną i lubianą piosenkę „Kocham Cię, Polsko”, aby podkreślić patriotyczny charakter majowego święta.

 

Dzień Ziemi wpisał się już na stałe do naszego szkolnego kalendarza. W szkole święto naszej planety obchodziliśmy 25 kwietnia.

Klasy IVs i Vs wraz z wychowawczyniami – p. J. Borkowską i p. D. Kołaczek – zaprosiły społeczność szkolną na ciekawe przedstawienie. Spektakl w humorystyczny sposób opowiadał o kondycji Ziemi oraz przypomniał uczniom, jaki ludzie mają wpływ na środowisko przyrodnicze.

Występ wzbogaciły piosenki o tematyce ekologicznej, przygotowane przez p. J. i K. Werrów, a o piękne dekoracje zadbała p. S. Salachna.

Tego dnia zostały również wręczone nagrody w konkursie wiedzy o lesie, który we współpracy z Wojskowym Kołem Łowieckim przeprowadziła p. M. Malinowska. Najlepsi uczniowie z klas I, II i III otrzymali nagrody ufundowane przez WKŁ „BAŁTYK”.

Gratulujemy wspaniałego przedstawienia i mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą pamiętać o ekologii na co dzień, a nie tylko od święta!

Naród, który nie sza­nuje swej przeszłości, nie zasługu­je na sza­cunek teraźniejszości i nie ma pra­wa do przyszłości. Te słowa Józefa Piłsudskiego trafnie oddają potrzebę wychowywania młodego pokolenia Polaków w duchu patriotyzmu i dbałości o znajomość polskiej historii, również jej trudnych, bolesnych kart, do których niewątpliwie należy zbrodnia katyńska.

13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Aby uczcić pamięć Polaków wymordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie, odbyła się uroczystość pod Krzyżem Katyńskim na cmentarzu komunalnym w Ustce zorganizowana przez dowódcę Garnizonu Ustka oraz Burmistrza Miasta. Przybyli na nią przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Związku Sybiraków, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Rady Miasta Ustka oraz szkół i stowarzyszeń usteckich. Reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z p. Dorotą Grześ – opiekunem Parlamentu Uczniowskiego, również uczciła pamięć ofiar zbrodni katyńskiej i złożyła kwiaty pod Krzyżem Katyńskim.

Ponadto dla uczniów klas szóstych, którzy z tematem zbrodni katyńskiej zostali zapoznani już na lekcjach historii, odbyła się projekcja filmu „Katyń”. Obraz przybliżył uczniom tragiczne losy polskich oficerów rozstrzelanych przez NKWD wiosną 1940 roku.

pamieci ofiar katynskich