Aktualności

Aktualności

6 listopada 2018r w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustce odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Focus-Autumn 2018”. W konkursie wzięło udział 51 uczniów z naszej szkoły z klas III-VIII. W sesji jesiennej wzięło udział 638 uczniów z 26 szkół podstawowych z całej Polski, spośród których wyłoniono 63 laureatów konkursu. Miło nam poinformować, że wśród laureatów jest uczeń klasy VII s, Kamil Niemkowicz, który zajął 5 miejsce w kraju. Gratulujemy!!!

Uczniowie klasy Vc z wielkim zaangażowaniem przystąpili do przeprowadzenia akcji charytatywnej w swojej klasie na rzecz psów z przytuliska „Azyl” w Przyborzycach, koło Bytowa. Zwierzęta znajdują się pod opieką Fundacji „Nasze Futrzaki”, ale ich głównym opiekunem w „Azylu” jest pan Konstanty Golba, którego wspierają również wolontariusze.

Uczniowie Vc w ciągu dwóch przedświątecznych dni (20-21 grudnia 2018 r.) uzbierali karmę suchą i mokrą, smakołyki, gryzaki, koce i kołderki dla potrzebujących milusińskich. Jeden z darczyńców postanowił przekazać swoje kieszonkowe na zakup właśnie takich podarunków dla zwierzaków, a jedna z uczennic napisała list, w którym podzieliła się swoimi przemyśleniami i życzeniami świątecznymi dla podopiecznych, a także wolontariuszy. Przygotowany przez uczniów prezent został dostarczony przez wychowawczynię klasy, panią Kamilę Komorowską, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, ku uciesze zaangażowanych dzieci, opiekunów i samych psiaków.

Ten piękny i płynący prosto z serca gest na pewno wart jest powtórzenia. Uczniowie zachęcają do włączenia się w akcje charytatywne na rzecz zwierząt całą społeczność szkolną.

<iframe width="460" height="215" src="/

" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

 

15 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią p. Dorotą Grześ wzięli udział w cyklicznej imprezie świąteczno - noworocznej. Po raz trzeci Sołectwo w Bronowie zorganizowało Powiatowy Kulig Drezynowy.

Spotkaniu towarzyszyła wspaniała świąteczna atmosfera. Uczestnicy imprezy mieli okazję skorzystać z przejażdżek nietypowym środkiem transportu w zimowej scenerii. Goście zostali przyjęci w budynku Ośrodka Kultury w Bronowie, gdzie skosztowali smacznych wypieków gospodyń, a po kursie drezyną na śniegu i mrozie, ogrzali się przy gorącej herbatce oraz pysznej zupie. Na koniec każdy z uczestników otrzymał słodki upominek od Mikołaja.

Dziękujemy za wspaniałą imprezę plenerową. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji.

Nasza szkoła już drugi raz wzięła udział w zmaganiach konkursowych Pomorskiej Ligi Zadaniowej. Jest nam bardzo miło, ponieważ nasi uczniowie zostali uczestnikami kolejnego etapu.

Do drugiego etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

Kamil Niemkowicz z klasy 7s ( kompetencje społeczne) – opiekun p. Krzysztof Borysiewicz,

Maja Zaborowska z klasy 8c (biologia) – opiekun p. Teresa Kamińska,

Dawid Marczyński z klasy 8b (matematyka) – opiekun p. Iwona Błądkowska,

Aleksandra Czechowicz z klasy 8b (chemia) – opiekun p. Anna Szydloch,

Borys Basiński z klasy 8b (informatyka) – opiekun p. Jolanta Dobska.

Wszystkim uczestnikom konkursów Zdolnych z Pomorza dziękujemy za wspaniałą rywalizację, a najlepszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

4 grudnia w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku odbył się Finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV” oraz Powiatowy Konkurs na Hasło promujące bezpieczne zachowania i odpowiedzialność w profilaktyce HIV/AIDS. Imprezę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Słupsku wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Zespołem Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku.

Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodzieży szkolnej tematyką zakażeń wirusem HIV i chorobą AIDS, uświadomienie zagrożeń zdrowotnych wynikających z zakażenia oraz promowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych osób.

W Powiatowym Konkursie na Hasło udział wzięło 6 szkół. Wyróżnienie Starosty Słupskiego otrzymała uczennica usteckiej „Jedynki”, Sandra Gącik z klasy VIIIa, za hasło: „HIV? Nie ryzykuj! Nie pozwól, by serca twoich bliskich krwawiły”.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz karty podarunkowe ufundowane przez słupskie starostwo.

Serdecznie gratulujemy!