Aktualności

Aktualności

Klasa piąta na lekcji przyrody odwiedziła Zakład Gospodarki Komunalnej. Uczniowie na własne oczy mogli się przekonać, co dzieje się z odpadami, które segregujemy w naszych domach. Dowiedzieli się również, dlaczego takie sortowanie jest ważne dla środowiska. Klasa poznała także Park Maszynowy zakładu – nowoczesne samochody, które za pomocą chipów ważą i analizują odpady odbierane od mieszkańców.

Uczniowie przy okazji poznali szczegóły akcji „Kwiatek za elektrośmieci”. Każdy, kto przyniesie do ZGK odpady elektryczne lub elektroniczne, otrzyma kwiatek lub drzewko do posadzenia. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej ekologicznej akcji.

Oto kolejne spotkanie dla uczniów klas siódmych z cyklu poznawania zawodów . Tym razem zapoznaliśmy się z zawodem - Radcy prawnego. W dniach  20, 23 i 25 kwietnia gośćmi naszymi byli Pani Magdalena Szlagowska i Pan Robert Krupa. W interesujący sposób opowiedzieli o zawodzie Radcy prawnego. Mówili o zawodach prawniczych i docelowych dla nich miejscach pracy. Wskazali predyspozycje zawodowe do wykonywania zawodów prawniczych oraz wymagane cechy osobowości. Wskazali jakie przedmioty są istotne, żeby dostać się na studia prawnicze, czy też jaki rodzaj aplikacji wybrać do konkretnego obszaru pracy z klientem. Serdecznie dziękujemy za współpracę!!!

 

8 maja witaliśmy w naszej szkole niezwykłych gości – Bajoczki, czyli panie opowiadające baśnie i legendy z Pomorza.

         Temat spotkania organizowanego pod patronatem Starostwa Powiatu Słupskiego i Naczelnej Organizacji Technicznej brzmiał: „Jak zbudować latarnię morską, czyli technika w baśniach i legendach Pomorza”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I, II i III. Mieli okazję wysłuchać oryginalnych baśni i legend z naszego regionu oraz uczestniczyć w ciekawych zabawach integracyjnych, które rozwijały wyobraźnię, twórcze myślenie i sprawność manualną.

         Zajęcia były bardzo urozmaicone, przeprowadzone z pasją i humorem. Dzieci wyszły z nich zadowolone i zaciekawione legendami związanymi z naszą małą ojczyzną. A zatem cel został osiągnięty!

Dziękujemy Paniom Bajoczkom i zapraszamy za rok!

Ważnym zadaniem szkoły jest wychowanie młodego pokolenia Polaków w duchu miłości ojczyzny i odpowiedzialności za jej losy. Służą temu między innymi ważne uroczystości o charakterze patriotycznym.

2 maja nasi uczniowie wraz z nauczycielami brali udział w miejskich obchodach Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Uroczystość rozpoczęła się w południe na placu przed ratuszem. Uczniowie byli świadkami ceremonii wciągnięcia flagi państwowej przez Kompanię Reprezentacyjną Garnizonu Ustka. Później nastąpiło okolicznościowe przemówienie wygłoszone przez przedstawicieli miasta, gminy i powiatu słupskiego.

Bardzo ważnym elementem uroczystości było wręczenie biało-czerwonych flag dzieciom z miejskich przedszkoli i młodzieży szkolnej. Nasi uczniowie również otrzymali flagi narodowe i płytę z pieśniami patriotycznymi. W ten sposób uczymy ich szacunku do polskich symboli państwowych.

Natomiast 3 maja, w rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji, reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w nabożeństwie w intencji Ojczyzny w Kościele pw. NMP Gwiazdy Morza oraz w uroczystości przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Wójt Gminy Ustka. Zgromadzeni wysłuchali Apelu Pamięci Oręża Polskiego zakończonego salwą honorową oddaną przez Kompanię Reprezentacyjną Garnizonu Ustka. Następnie delegacje ze szkół, przedszkoli i innych instytucji złożyły kwiaty pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. Nie zabrakło wśród nich uczniów naszej „Jedynki”.

Była to piękna uroczystość, która z pewnością przyczyni się do umocnienia postaw patriotycznych wśród uczniów.

Nauczyciele języka angielskiego naszej „Jedynki” już po raz dziewiąty byli organizatorami Gminnego Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych miasta i gminy Ustka. W tym roku w zmaganiach językowych udział wzięło 25 uczniów ze szkół w Ustce: SP1, SP2 i SP3.

Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności z zakresu czytania ze zrozumieniem, pisania, gramatyki oraz znajomości kultury i historii krajów anglojęzycznych.

Konkurs odbył się w czterech kategoriach wiekowych i jak zawsze wzbudził wiele emocji, oczywiście pozytywnych. Zdrowa rywalizacja, wiara we własne możliwości, a przede wszystkim znajomość i umiejętność posługiwania się językiem angielskim, tak niezbędna w dzisiejszym świecie, to główne założenia naszego konkursu.

A oto zwycięzcy:

Klasy 4

I m-ce – Piotr Zarzycki SP1

II m-ce – Franciszek Brzóska SP2

III m-ce - Jagoda Półbrat SP2

Klasy 5

I m-ce- Nina Mordal SP2

II m-ce – Michał Bolek SP1

III m-ce- Aleksander Nurkowski SP1

Klasy 6

I m-ce- Iwo Miśkowiak SP1

II m-ce- Dominik Podsaba SP2

III m-ce- Kacper Maciejuk SP1

Klasy 7

I m-ce- Wiktor Malek SP1

II m-ce- Helen Aslan SP2

III m-ce- Alicja Maciejuk SP1

Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycieli języka angielskiego: p. L. Ziółkowską, p. K. Kostrubiec, p. D. Grześ, p. E. Pietrzyk, p. K. Komorowską i J. Szewczyk.

Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy SP1 w Ustce oraz wydawnictwa edukacyjne Oxford University Press i Macmillan.

GRATULUJEMY UCZNIOM I NAUCZYCIELOM!