Aktualności

Aktualności

11 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli niecodzienną okazję spotkać się ze studentkami z Brazylii i Kolumbii. Naszymi gośćmi były panie: Priscila Mazzini oraz Alejandra Díaz Tobón, które, realizując program wymiany wolontariuszy w ramach działalności organizacji studenckiej AISEC, przyjechały do Ustki z na zaproszenie dyrektor  przedszkola „Na Wydmie”, pani Jadwigi Krawczyk.

Dzięki współpracy między naszymi placówkami również nasi uczniowie mieli możliwość poznać tradycje i zwyczaje państw Ameryki Południowej. Uczniowie klasy Va oraz klas VII a,b,c podczas zajęć języka angielskiego szlifowali swoje umiejętności językowe i wypytywali naszych gości o ich kraje, zwyczaje, kulturę i zainteresowania. Było ciekawie i wesoło. Takie lekcje to prawdziwa przyjemność i dowód na to, że warto uczyć się języków obcych.

Ewelina Pietrzyk

 

W związku z realizowanym w szkole doradztwem zawodowym uczniowie klas siódmych poznają zawody występujące na lokalnym rynku pracy. Spotkania te umożliwiają uczniom zapoznanie się ze specyfiką pracy w różnych zawodach.

W dniach 12, 13 i 15 grudnia podczas zajęć z doradztwa zawodowego odwiedził nas przedstawiciel zawodu - grafik komputerowy. Pan Paweł Jakimowicz mówił uczniom klas siódmych, kto może zostać grafikiem komputerowym, jakie trzeba mieć cechy charakteru, umiejętności, predyspozycje zawodowe, żeby zostać grafikiem komputerowym. Wskazał, szkoły w których można zdobyć zawód grafika komputerowego. Mówił o potencjalnych miejscach pracy dla grafika komputerowego, oraz zadaniach i czynnościach wykonywanych na tym stanowisku pracy. Pan Paweł pokazał również uczniom mnóstwo zrealizowanych projektów przez jego firmę, 

Wśród naszych uczniów mamy wielu utalentowanych plastycznie. Rozwijają oni swoje pasje i doskonalą umiejętności pod okiem wychowawców klas I – III oraz nauczycielki plastyki – p. L. Marciniak. Chętnie biorą udział w konkursach plastycznych.

Uczniowie licznie przystąpili do konkursu zorganizowanego z inicjatywy Burmistrza Miasta Ustka poświęconego twórczości malarskiej Witolda Lubinieckiego. Wśród uczniów klas I – III mięliśmy 30 reprezentantów, zaś w kategorii klas IV – VI szkołę reprezentowało 75 uczestników.

2 grudnia, w czasie jarmarku świątecznego, LAUREATOM konkursu zostały wręczone nagrody. Otrzymali je również nasi uczniowie:

  • w kategorii klas I-III szkół podstawowych:

III miejsce - Oliwia Nowacka, kl. III d,

  • w kategorii klas IV-VII szkół podstawowych:

I miejsce - Wiktoria Kryszałowicz, kl. VII a,

III miejsce - Mateusz Kempa, kl. VI s.

Równie dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się konkurs zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Słupsku pt. „Powiat słupski w mojej wyobraźni”. Sukces odniosła KARINA ANDRZEJCZAK, uczennica klas IV a, która zajęła I MIEJSCE w kategorii wiekowej klas IV – VIII.  Jury nagrodziło naszą uczennicę za wyobraźnię twórczą, emocjonalne zaangażowanie, pomysłowość oraz wkład pracy.

Karina wraz z opiekunem, p. L. Marciniak, została zaproszona na uroczyste wręczenie nagród, które odbyło się w świątecznej atmosferze 20 grudnia w Starostwie Powiatowym w Słupsku. Z nadesłanych na konkurs prac została przygotowana wystawa, na której można podziwiać pracę Kariny.

Gratulujemy!!!

  

         W trosce o wychowanie patriotyczne i rozbudzanie poczucia dumy narodowej zachęcamy naszych uczniów do udziału w różnych akcjach o charakterze patriotycznym. Jedną z nich jest ogólnopolska kampania historyczna BohaterON – włącz historię. Jej cel stanowi aktywizacja dzieci i młodzieży do poznawania historii Polski i sylwetek bohaterów walk o stolicę w czasie powstania warszawskiego.

Zadaniem uczniów było wysłanie pocztówek z życzeniami do żyjących uczestników powstania warszawskiego i uhonorowanie ich w ten sposób oraz pokazanie, że ich legenda jest wciąż żywa i ważna dla młodego pokolenia Polaków. Koordynatorem akcji w naszej szkole był nauczyciel historii – p. K. Borysiewicz.

Za zaangażowanie w projekt BohaterON – włącz historię nasza szkoła otrzymała podziękowania od organizatorów kampanii. 

bohateron

Każdego roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie w naszej szkole wystawiane są jasełka. I mimo tego, że tematyka wszystkim jest znana, za każdym razem przedstawienie jest inne. Każdego roku przypomina inną ważną prawdę o życiu i ludziach.

Tegoroczne jasełka były niezwykle radosne, żywiołowe, a to za sprawą pięknych kolęd i pastorałek śpiewanych przez zespół „Prymeczka” oraz wspaniałej gry aktorskiej uczniów klas II, III i VI, przygotowanych przez s. Fazjanę, p. K. Werra, p. B. Arcimowicz, p. J. Szewczyk i p. A. Jaskulską. Inscenizacja została wzbogacona ciekawą prezentacją multimedialną autorstwa p. M. Bratasz.

Spektakl przypomniał nam, że święta są właśnie po to, by kochać ludzi z ochotą. Zamiast oceniać i krytykować, lepiej serdecznie miłować”.

Jasełka obejrzeli uczniowie naszej szkoły oraz Wierni Parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Ustce, gdzie były prezentowane w święto Trzech Króli.