Aktualności
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/sp1ustka/ftp/Joomla/images/phocagallery/galeria_19_20/konkurs_piosenki_religijnej.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/phocagallery/galeria_19_20/konkurs_piosenki_religijnej

Aktualności

16 października to dzień, który od lat kojarzy się uczniom SP1 z postacią papieża Jana Pawła II, czyli Karola Wojtyły. Z tej okazji przeprowadzono w naszej szkole dwa konkursy nawiązujące do życia i twórczości tego niezwykłego Polaka: recytatorski, zorganizowany przez panią Ewę Spiczak-Brzezińską i panią Aurelię Majchrzak oraz plastyczny, którego organizacją zajęły się panie Lilla Marciniak i Mirosława Wróbel-Barczyńska. Celem konkursu recytatorskiego pod nazwą „Niechaj…świat do dobra zmierza” było popularyzowanie wiedzy o Janie Pawle II, rozbudzanie wrażliwości na piękno jego poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz kształtowanie języka i wyobraźni polonistycznej. 
Komisja konkursowa w składzie: siostra Fazjana, siostra Dominika, pani Krystyna Kozłowska i pani Joanna Bakinowska, po przesłuchaniu uczestników, postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii pierwszoklasistów wyróżnienie otrzymał Wojciech Zawada z Ib. W kategorii klas II – IV nagrody zdobyli:
I miejsce – Lena Drapała z IIIb,
II miejsce ex aequo – Szymon Witkowski z IIb i Lara Sulima z IIIc,
III miejsce ex aequo – Klaudia Dzedzej z IIb i Anna Ćwigoń z IVa.
W tej kategorii wiekowej komisja przyznała również dwa wyróżnienia. Zdobyli je: Hanna Kierzkowska z IIb i Lena Szwarc z IIIc.
Wśród uczniów klas starszych nagrody otrzymali:
I miejsce ex aequo – Maria Jaskuła z VIIIa i Jan Wiśniowski z VIs,
II miejsce ex aequo – Kornelia Sierzputowska z Vc i Igor Rogala z Va,
III miejsce ex aequo – Michał Leśniewski z VIa i Michał Bolek z VIIs.
W kategorii klas V –VIII wyróżnienia zdobyli:
Marianna Kargul z Vc,
Kacper Goliszewski z VIIs,
Lena Sulima z VIIa,
Martyna Paulus z VIIa.
W konkursie plastycznym pod nazwą „Jan Paweł II – wielki Papież i Polak” wzięło udział wielu uczniów z naszej szkoły. Jego celem było ukazanie w dziecięcej perspektywie portretu Karola Wojtyły, takiego, jakiego Go pamiętamy i wspominamy.
W tym konkursie nagrody otrzymali:
I miejsce ex aequo – Victoria Świtka z VIIb i Liliana Kapusz z Va,
II miejsce ex aequo – Jacek Horbacz z VIc i Julia Kosik z Vc,
III miejsce ex aequo – Martyna Paulus z VIIa i Karina Andrzejczak z VIa.
Wyróżnienia za swoje prace plastyczne zdobyli:
Natasza Karcz z Vd,
Bartłomiej Dragan z VIs,
Tomasz Pertkiewicz z Va,
Klara Obidzińska z Vb,
Izabela Zdunek z VIIb,
Małgorzata Czulak z Vc,
Aleksandra Wiencek z VIs,
Victoria Grzesik z Vd,
Marika Uljanicka z VIIs.

Wszystkim nagrodzonym recytatorom oraz artystom plastykom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Uczniowie klas ósmych z naszej szkoły w dniach 1 i 2 listopada 2019 roku uczestniczyli w kweście na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Kwestując w tych dniach w bramach Cmentarza Komunalnego w Ustce pod okiem opiekunów pani Aurelii Majchrzak i pani Doroty Grześ, zebrali kwotę 7778,71 zł. Zostanie ona przeznaczona na bieżące potrzeby hospicjum.
Kwesta w powiecie słupskim została zorganizowana po raz dwunasty. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tej akcji pierwszy raz i miejmy nadzieję, że nie ostatni. Dzieci spotykały się z wielką sympatią ofiarodawców, były częstowane słodkościami i ciepłymi przekąskami.
Dziękujemy za wspaniałe chwile, które w młodych ludziach rodzą przekonanie o sensie pracy wolontariusza.

Dorota Grześ
Opiekun szkolnego wolontariatu

 

 

            22 i 23 października po raz kolejny naszą szkołę odwiedziła Bajoczka – pani Anna Szranc, niezwykła osoba, która od lat w oryginalny sposób wprowadza uczniów w świat baśni i legend naszego regionu. Tym razem temat spotkania brzmiał: „Skąd jest ten prąd? Czyli technika w baśniach i legendach Pomorza”. Patronat nad tą imprezą objęła Naczelna Organizacja Techniczna Starostwa Powiatu Słupskiego.

Do wspólnej zabawy Bajoczka zaprosiła dzieci z klas I, II i III. Dzięki pani Ani uczniowie mogli zbudować oryginalne wiatraki z drewnianych klocków oraz symulować katastrofę energetyczną. Wysłuchali wspólnie pięknych baśni i legend z Pomorza, a także poznali wiele ciekawych zabaw ludowych.

To spotkanie na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

 

 

19 października w Smołdzinie odbyło się XV Spotkanie z Piosenką Religijną „PRO LAUDE TUA”. Naszą szkołę reprezentowały w nim uzdolnione wokalistki przygotowane przez panią Karinę Werrę.

            W kategorii klas V-VIII solistki: Paulina Bąbelek i Natalia Łepkowska zajęły ex aequo drugie miejsce. Trzecią lokatę wywalczyła swym pięknym głosem Katarzyna Gumbis.

            Ogromny sukces odniósł też szkolny zespół „Prymka” w składzie: Marika Majchrzak, Natalia Łepkowska, Maria Jaskuła i Katarzyna Gumbis, zajmując pierwsze miejsce w kategorii klas V-VIII.

Nagrodzone wokalistki można było podziwiać 20 października na koncercie laureatów w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy w Smołdzinie.

Serdecznie gratulujemy!

 {gallery}phocagallery/galeria_19_20/konkurs_piosenki_religijnej{/gallery}

            Najpiękniejsze święto w szkole obchodziliśmy, jak co roku, 14 października. W tym dniu uśmiech gościł na twarzach wszystkich obecnych na uroczystej akademii: dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji oraz rodziców i naszych uczniów.

            W przepięknej scenerii autorstwa pani Agnieszki Babierackiej zebranych powitała pani Dyrektor Bogumiła Lenard. Jej słowa: „Poloneza czas zacząć!” rozpoczęły niezwykłe widowisko. Uczniowie z kl.VIa, VIc i VIs poprowadzili w rytm staropolskiego tańca nauczycieli i pracowników szkoły wyróżnionych w tym roku Nagrodą Dyrektora.

            Uroczystość uświetniła humorystyczna część artystyczna pt. „Między Epokami Nauczania” przygotowana przez uczniów klas IVa, Vc, VIIIa, VIIIb i VIIIs pod opieką pani Moniki Holak, pani Jolanty Dobskiej oraz pani Sylwii Nowaczyk. Zebrani przenieśli się dzięki tajemnym technikom sztukmistrza relaksu do czasów człowieka pierwotnego, następnie starożytnego Egiptu, mroków średniowiecza, epoki romantyzmu oraz współczesnej szkoły, gdzie mogli być świadkami typowych problemów dydaktycznych i wychowawczych.

            Akademię wzbogacił pięknym śpiewem zespół „Prymeczka” przygotowany przez panią Karinę Werrę. O muzyczną stronę uroczystości zadbał również pan Janusz Werra.

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto całej społeczności szkolnej. Szkoda, że następne czeka nas dopiero za rok…