Aktualności

Z okazji zbliżającego się stulecia niepodległości Polski uczniowie usteckich szkół podstawowych oraz gimnazjum wzięli udziału w konkursie „Wiedzy o Polsce”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Ustce. Pytania konkursowe dotyczyły wielu dziedzin: historii, geografii, muzyki, sztuki, polityki, sportu i literatury. Chociaż był to konkurs wiedzy, miał formę drużynowej zabawy ze zdrową rywalizacją.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie pierwszym – wewnątrzszkolnym brały udział 3-osobowe drużyny wyłonione przez wychowawców poszczególnych klas. Eliminacje odbyły się 30.10.2018 r. Drużyny z klas VII i VIII rozwiązały test składający się z 20 pytań.

Wyniki I etapu:

 1. 1.Klasa VII S - uzyskała 19 p.

Drużyna w składzie:

 1. Kamil Niemkowicz
 2. Aleksandra Klejna
 3. Kacper Cur
 4. 2.Klasa VIII B - 18 p.
 5. 3.Klasa VII B - 16 p.
 6. 4.Klasa VIII C - 15 p.
 7. 5.Klasa VII A - 14 p.
 8. 6.Klasa VIII A - 12 p.

Etap II – międzyszkolny.

Finał konkursu odbył się we wtorek 06.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3. Drużyny odpowiadały na pytania ustne oraz pisemne, zawsze po naradzie i ustaleniu odpowiedzi.

Wyniki:

 1. 1.Szkoła Podstawowa nr 1 w składzie:
 2. Kamil Niemkowicz
 3. Aleksandra Klejna
 4. Kacper Cur

Drużyna uzyskała 33 p.

 1. 2.Szkoła Podstawowa nr 3 - 32 p.
 2. 3.Szkoła Podstawowa nr 2 - 29 p.

Gratulujemy!!!