Aktualności

Pięciu uczniów z klas VII naszej szkoły otrzymało Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego.

Projekt "Pomorski program pomocy stypendialnej 2018/2019" jest dedykowany uczniom, którzy w bieżącym roku szkolnym kontynuują naukę w klasie siódmej lub ósmej szkoły podstawowej, gimnazjum lub w szkole ponadgimnazjalnej. Odbiorcami wsparcia są uczniowie szczególnie uzdolnieni w obszarze kształcenia ogólnego, wykazujący się wysokimi wynikami nauczania w przedmiotach przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości oraz osiągnięciami w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

Miło nam poinformować, że wśród 402 wyróżnionych z województwa pomorskiego znaleźli się również uczniowie usteckiej „Jedynki”:

  • Hanna Kargul,
  • Aleksandra Klejna,
  • Dawid Niemkowicz,
  • Kacper Cur,
  • Iwo Miśkowiak.

To wspaniały sukces, który jest dziełem wytrwałej pracy uczniów pod kierunkiem pedagogów przy wsparciu rodziców. Stypendia motywują do dalszej nauki i rozwijania zdolności. Każdy uczeń, z pomocą nauczyciela – opiekuna stypendysty, będzie realizował Indywidualny Program Edukacyjny. Opiekunami stypendystów w naszej szkole zostali następujący nauczyciele: p. B. Arcimowicz, p. J. Borkowska, p. D. Grześ, p. E. Spiczak-Brzezińska, p. E. Pietrzyk.

Stypendia dla uczniów uzdolnionych są współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.

GRATULUJEMY!!!