Wolontariat

Uśmiech Dziecka

Nasi uczniowie wzięli udział w zbiórce miśków, klocków, kredek, malowanek, materiałów plastycznych dla chorych dzieci z oddziału dziecięcego koszalińskiego szpitala wojewódzkiego. Muszkieterowie Szpiku zgodnie z harmonogramem akcji przekazali wszystkie zebrane zabawki, materiały plastyczne na oddział szpitala wraz z przeprowadzeniem akcji Uśmiech Dziecka. Wolontariusze Muszkieterów zarażają uśmiechem, jest to flagowa akcja przeprowadzona dla najmłodszych pacjentów szpitali. Celem akcji jest podbudowanie oraz naładowanie dobrą energią każdego chorego dziecka, w tak ciężkich chwilach podczas choroby. Zbiórka gadżetów na terenie miast Gdańska, Ustki, Słupska i Koszalina trwała do 6 grudnia 2016. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli i podarowali gry planszowe, maskotki, książki oraz materiały plastyczne. Patronat honorowy objęli Pan Wojewoda Pomorski, Zachodniopomorski oraz Prezydent Miasta Gdańska, Koszalina. Oczekujemy również na objęcie Patronatem Honorowym akcji Pana Rzecznika Praw Dziecka. 

Serdecznie dziękujemy szlachetnym ofiarodawcom.

USMIECH DZIECKA 2     USMIECH DZIECKA 1