Aktualności

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Rozpoczęliśmy od udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Ponad 100 uczniów, przez 75 minut, zmagało się z zadaniami o różnym stopniu trudności, które jak co roku dostarczyły uczestnikom wiele emocji i intelektualnej zabawy.
Tego dnia uczniowie klasy VIIa i VIIs przygotowali słodki poczęstunek. Wraz z nim chętne osoby otrzymywały „kangurowe” zadanie. Uczniowie, którzy udzielili poprawnej odwiedzi, brali udział w losowaniu nagród. Szkolne korytarze przyozdobiono przygotowanymi przez młodzież plakatami, prezentującymi ciekawostki matematyczne, zagadki logiczne i łamigłówki.
Kolejną atrakcją tego dnia była II edycja Konkursu Logicznego Myślenia. Dwuosobowe reprezentacje klas zmierzyły się z zestawem zagadek, rebusów i zadań logicznych. I miejsca w szkolnej rywalizacji zdobyli:


w kategorii klas IV: klasa 4b (Witold Konieczny i Alicja Kowalska),
w kategorii klas V: klasa 5a (Hanna Żyłka i Wojciech Moszko),
w kategorii klas VI: klasa 6a (Magdalena Maciejuk i Lena Sulima),
w kategorii klas VII: klasa 7s (Maciej Mazur i Kamil Niemkowicz).

Kolejny raz udowodniliśmy, że matematyka jest nie tylko ważna i potrzebna, ale także może być ciekawa i przyjemna.